Praca z maszynami – jak się zabezpieczyć przed urazem?

Akcesoria ochronne przydadzą nam się w pracy, w której mniej lub bardziej narażeni jesteśmy na szkodliwe dla nas działanie niektórych maszyn czy urządzeń. Najpopularniejszymi dodatkami ochronnymi są na przykład okulary ochronne, które chronią nasze oczy przed zbyt mocnym światłem. Nauszniki natomiast przydadzą się nam w typie pracy, w której bez przerwy jest głośno. Maska chroni całą naszą twarz przed różnymi szkodliwymi substancjami, iskrami czy chemikaliami. Kask ma za zadanie chronić naszą głowę. Wszystkie te akcesoria są niezbędne do wykonywania pracy w sposób bezpieczny. Dokonywaniem wszelkich zakupów w celu zapewnienia ochrony swoim pracownikom powinien zajmować się właściciel sklepu/firmy/restauracji/hali. Nawet do zwykłej restauracji potrzebne są buty ochronne, dzięki którym nie będziemy się ślizgać ani przewracać.

Stanowią one więc istotny rodzaj ochrony. Wszelkie inne dodatki, takie jak fartuch i rękawice są używane w wielu różnych typach pracy. Są one równie konieczne do zakupienia przez właściciela firmy. Natomiast nakrycia głowy typu siatka są niezwykle przydatne dla lekarzy i kucharzy. Wiele różnych akcesoriów, które możemy spotkać w sklepie BHP posiada różne kolory, wzory i kształty, więc tak naprawdę możemy wybierać do woli. Istotne jednak jest także wybranie dobrej firmy, która produkuje porządne i wytrzymałe produkty.

Okulary BHP

Okulary ochronne przydadzą się nam, gdy pracujemy w niecodziennych warunkach. Jeżeli jesteśmy narażeni na pryskające nam w twarz różne opiłki, odłamki lub gorące czy chemiczne substancje, warto wtedy zainwestować w okulary ochronne. Jest to jeden z najczęściej kupowanych przedmiotów w sklepach BHP i najbardziej doceniany ze względu na swoją skuteczność.

Nauszniki BHP

Na zakup nauszników decydujemy się w momencie, gdy nasze przyszłe stanowisko będzie stanowiło zagrożenie dla naszych uszu. Jest to konieczna opcja, ponieważ nawet w przypadku krótkiego przebywania w niebezpiecznym dla słuchu miejscu, możemy wiele stracić. Nauszniki są zakupywane bardzo często i stanowią podstawową ochronę dla nas. Ochrona słuchu bowiem należy do jednej z najważniejszych, co powinien nam zapewnić pracodawca.

Maski BHP

Maska służy do ochrony całej naszej twarzy. Przydaje się do pracy, w której znajduje się wiele elementów mogących zranić nas w twarz lub wpaść do oka. Wszelakie opiłki, niebezpieczne odpryski, które wydostają się podczas pracy niektórych z maszyn, mogą znacznie uszkodzić naszą twarz. Dlatego też tak często w wielu miejscach pracy jest ona potrzebna.

Kaski BHP

Kask jest odpowiedzialny za całą naszą głowę. Są one najczęściej używane na budowie lub przy remontach. Bardzo istotny element naszego odzienia ochronnego, dzięki któremu będziemy mieli zapewnione bezpieczeństwo głowy. Kask także przyda nam się w przypadku pracy na wysokościach. Ochrona naszej głowy jest jednym z priorytetów.

Kask bezpieczeństwa

Kask to podstawa na każdej budowie oraz podczas pracy z wieloma maszynami. Zabezpiecza naszą głowę przed urazem. Jego koszt nie jest wysoki. W sklepie BHP Gabi waha się od 55 do około 120 złotych.