Zamawianie narzędzi specjalnych

Przemysł ciągle się rozrasta i wprowadzane są coraz to nowsze technologie mające na celu zoptymalizowanie czasu produkcji, zminimalizowanie kosztów i zapewnienie jak najlepszej jakości. Taki wciąż rozrastający się przemysł potrzebuje najlepszych sprzętów stworzonych ze specjalnych narzędzi, które nie są produkowane masowo, a jedynie na specjalne zamówienie.

Narzędzia specjalne – stworzone z myślą o użytkowniku

Narzędziami specjalnymi są najczęściej wiertła i frezy, jednak popularne są także inne produkty cechujące się wysoką jakością wykonania, dopasowaniem do potrzeb klienta. Posiadają one wiele zalet wśród których jest chociażby długa żywotność, ale także możliwość wykorzystania ich na różnych gałęziach przemysłu, pozwala to nie tylko usprawnić produkcję, ale także zwiększyć bezpieczeństwo pracowników. W przypadku takich narzędzi nie istnieje handel detaliczny, projektuje się je specjalnie na zamówienie klienta, wedle jego wytycznych lub wcześniej przygotowanego rysunku i wymiarów. Pozwala to na stworzenie części idealnie dopasowanych do ich przeznaczenia oraz wymagań jakie stawia mu nabywca. Firma zajmująca się taką produkcją może stworzyć części od początku do końca przy pomocy najwyższej jakości maszyn i specjalnie do tego przeszkolonych ludzi. Nie jest to łatwa praca, ponieważ każdy rodzaj narzędzi wymaga innych czynności, na przykład elementy przekładni produkuje się zdecydowanie dłużej niż wiertła. Przykładem mogą też być narzędzia specjalne ze stali proszkowej, ich produkcja masowa nie jest możliwa, jednak można to z powodzeniem wykonać na zlecenie klienta.

Zamówienia na narzędzia

Ze względu na swą wyjątkowość i niepowtarzalność, dostępność narzędzi specjalnych jest bardzo ograniczona i są one produkowane jedynie na indywidualne zamówienie klienta. Warto w tym celu podjąć współpracę ze znaną i docenianą firmą, która przez lata ugruntowała sobie dobrą pozycję na rynku. Taka produkcja jest przede wszystkim bardziej opłacalna pomimo dłuższego czasu wytwarzania niż w przypadku produkcji masowej, dzieje się tak, ponieważ produkty są pod wieloma względami bardzo odporne, między innymi na ścieranie. Cały proces zamawiania zaczyna się od zlecenia projektu, który daje możliwość przejścia do kolejnych etapów prac. Klient w porozumieniu z wykonawcą ustala szczegóły techniczne potrzebne do sporządzenia rysunku, z którym później się zapoznaje, sugeruje ewentualne zmiany i akceptuje całokształt. W następnym etapie projekt staje się rzeczywistością, gdy zostaje przekazany do produkcji. Mając już gotowy produkt wykonuje się testy, które potwierdzą jakość, żywotność produktu i pozwolą na znalezienie oraz wyeliminowanie ewentualnych wad projektu. Po przejściu pomyślnie wszystkich testów uruchomiona jest produkcja, która wymaga dużej ilości czasu, dokładności i wysiłku, który z pewnością się opłaci.

Firma Gostar Tools zapewnia najwyższą jakość produkowanych narzędzi.

Najczęściej do tworzenia narzędzi specjalnych jest wykorzystywany węglik wolframu, który przedłuża żywotność, umożliwia bezproblemowe usunięcie wiórów, chłodzenie a także zmniejsza tarcie między obrabianym przedmiotem a wykorzystywanym narzędziem. Dodatkowo dobiera się rodzaj kanalików wewnętrznych węglika wolframu w zależności od docelowego przeznaczenia narzędzi oraz ilości ostrzy skrywających i kątów rowka wiórowego. Jedynym z ważniejszym elementów produkcji jest nałożenie na części ekologicznej powłoki metodą PVD, która zapewnia wytrzymałość, dobre tarcie i bardzo dużą odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i warunki, ponieważ umożliwiają one wykorzystanie sprzętów w sytuacjach i miejscach, które wykluczają zastosowanie narzędzi nieposiadających powłoki, która mogłaby je ochronić. W ostatnim etapie klient dostanie gotowy produkt charakteryzujący się wysoką jakością, dopasowaniem do jego indywidualnych potrzeb, dużą żywotnością i wytrzymałością, którą zawdzięcza powłoce PVD oraz specjalnemu procesowi produkcji.