Chińskie wózki widłowe marki Lonking – czy warto zwrócić na nie uwagę?

Na rynku niezmiennie pojawiają się liczne nowości, dlatego często trudno jest na bieżąco śledzić wszystkie ciekawostki. W tym artykule piszemy o wózkach widłowych proponowanych przez chińską markę Lonking. Dowiesz się, jakie są to produkty i podpowiemy, czy warto zwrócić na nie uwagę. Jeśli szukasz dla swojej firmy nowych wózków widłowych, warto sprawdzić różnorodne propozycje, aby wybrać to, co będzie się najlepiej sprawdzało w przypadku danej działalności.

Chińska Marka Lonking

Firma Lonking działa już od roku 1993 i od początku swojego istnienia zajmowała się produkcją różnorodnych maszyn budowlanych. Od kilkunastu lat produkuje również wózki widłowe, czyli niezbędne w licznych miejscach pojazdy usprawniające pracę setek ludzi. Ogromne liczby sprzedanych przez firmę wózków widłowych sprawiły, że marka rozwija się również na rynkach zagranicznych, w tym w Polsce. Firma Lonking rozwija się w taki sposób, aby oferować maszyny jak najbardziej energooszczędne i ekologiczne.

 

wozek-chinski-lonking

Jaki powinien być idealny wózek widłowy?

Kiedy poszukujesz wózków widłowych do swojej firmy, z pewnością zastanawiasz się, jaki właściwie powinien być taki idealny wózek. Na pewno powinien być dobrze dopasowany do danej firmy. Oznacza to, że trzeba go dobrać pod względem tego, jak duże odległości będzie pokonywał oraz jak ciężkie będą towary, które będzie przewoził. Poszczególne firmy pracują w bardzo różny sposób i nie zawsze potrzebują szczególnie specjalistycznego sprzętu, czasami potrzebne są standardowe rozwiązania. Kolejną sprawą, na jaką warto zwrócić uwagę, jest silnik wózka widłowego. Czy ma to być tradycyjny silnik, czy też poszukujesz pojazdu napędzanego elektrycznie? Decyzja ta może być podyktowana tym, gdzie wózek będzie się przemieszczał czy też dbałością o znajdujące się w danym obszarze środowisko naturalne.

Jak każdy pojazd i każda maszyna, wózek widłowy powinien być również wytrzymały i wykonany według najnowszych standardów technologicznych. Jeśli taki będzie, praca z nim będzie sprawna i maksymalnie udana. Powinien on być również urządzeniem zaprojektowanym w taki sposób, aby można je było z łatwością naprawić i rozpoznawać w nim usterki. Co więcej, wykorzystywane w nim części powinny być stosunkowo łatwo dostępne dla serwisów, aby zużyte części można było bez problemu wymieniać.

 

wozek widlowy z wroclawia

Chińskie wózki widłowe Lonking

Jeśli chodzi o różnorodność wózków, firma Lonking spisuje się na medal. Znajdziesz w jej ofercie bardzo różne modele, a wśród nich wózki teleskopowe i terenowe. Podobnie jest, jeśli chodzi o same silniki – do wyboru są silniki napędzane w różny sposób, między innymi za pomocą diesla, jak i elektryczne. Dzięki tej różnorodności właściciele firm mogą zaopatrzyć swoje zakłady w naprawdę różnorodne pojazdy, które będą dobrze sprawowały się niezależnie od wielkości danej przestrzeni.

Pod względem wytrzymałości, wózki Lonking również zdają egzamin. Solidna konstrukcja każdego wózka sprawia, że sprawnie można się nim poruszać, a sama kabina osoby prowadzącej ten pojazd jest wykonana tak, aby pracownik mógł wykonywać swoje obowiązki wygodnie i mając wszystkie niezbędne funkcje pod ręką. Co jeszcze warto wiedzieć o chińskich wózkach widłowych? Na pewno to, że są ergonomiczne pod każdym względem, dlatego też są takie popularne.

Jeśli chodzi o ich różnorodność, warto poznać więcej szczegółów. Poszczególne modele wózków widłowych różnią się, po pierwsze, udźwigiem, czyli tym, ile kilogramów jednorazowo są w stanie udźwignąć podczas przewożenia. Pod tym względem można je dopasować do potrzeb ładunków firmy dość precyzyjnie – znajdziesz tutaj, między innymi, wózki unoszące 1300 kg, jak i takie, którymi przewieziesz 3500 kg. Kolejną różnicą pomiędzy poszczególnymi modelami jest oczywiście prędkość, bo wózek to pojazd, który, tak jak każdy wehikuł, może poruszać się z pewną narzuconą maksymalną prędkością. I tak przykładowe prędkości to 6 km/h czy też 15 km/h. Z racji wideł, czyli kluczowego elementu każdego wózka, chińskie wózki Lonking różnią się także tym, o ile centymetrów dane widły mogą się podnieść w ciągu sekundy. Wszystkie te cechy sprawiają, że marka Lonking jest zdecydowanie godna polecenia, ponieważ produkuje coś dla każdej firmy, niezależnie od tego, gdzie się ta firma znajduje.