Folia stretch – czarna czy transparentna?

Odpowiednie zabezpieczanie różnego rodzaju towarów na czas transportu i magazynowania, czy też przesyłek kurierskich to bardzo ważna kwestia, szczególnie wtedy, gdy mamy do czynienia z delikatnymi przedmiotami lub takimi, które wymagają odpowiedniej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi.

W tej roli już od długiego czasu znakomicie spisuje się folia stretch, która z racji swoich cennych właściwości doskonale zabezpiecza różnego rodzaju towary. W sprzedaży można znaleźć folię stretch, która jest czarna, ale także taką, która jest w pełni przeźroczysta. To jaką folię należy wybrać, zależy od kilku czynników, o których trzeba pamiętać, chcąc w prawidłowy sposób zabezpieczyć towar przy jej użyciu. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas zakupu folii stretch, czy jej kolor ma znacznie, kiedy stosuje się folię przeźroczystą, a kiedy czarną oraz czy działanie i właściwości folii zalezą od jej koloru?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie folii stretch?

Folia stretch to materiał, który obecnie bardzo często wykorzystywany jest przez wiele różnych firm działających w branży transportowej i logistycznej, ale nie tylko, ponieważ folia ta znajduje zastosowanie również w biurach, gospodarstwach domowych czy gabinetach tatuażu, kosmetycznych itd. Z tego też względu podczas zakupu folii niezbędne jest dokładne określenie wymagań co do jej właściwości i zastosowania. Z pewnością jedna z ważniejszych kwestii jest to, czy szukamy folii ręcznej do manualnego stosowania, czy też foli maszynowej, która jest zazwyczaj nieco wytrzymalsza i przystosowana do współpracy z tego typu urządzeniami. Ponadto ilość i jakość folii również odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Chcąc mieć pewność, że folia sprawdzi się idealnie w danym zastosowaniu, warto wybierać produkty sprawdzonych marek. Bardzo ważną kwestią jest również to, jaki kolor folii wybierzemy i czy będzie to folia przeźroczysta, czy też nie. 

Dlaczego kolor folii stretch ma znaczenie?

W sprzedaży znaleźć można obecnie folię stretch o różnych właściwościach, ale także o różnej kolorystyce. Niektóre produkty są w pełni przeźroczyste, z kolei inne barwione są np. na czarno. Oprócz samego wyglądu przeźroczystość czy też kolor folii ma również inne znacznie. Folie bezbarwne pozwalają widzieć to, co jest za ich pomocą zabezpieczone. Z kolei czarna folia stretch, oprócz tego, że zabezpiecza dany towar, to ukrywa również jego zawartość przed wzrokiem innych osób. W wielu przypadkach jest to bardzo cenna właściwość, która decyduje o tym, czy w danej sytuacji warto wybrać folię przeźroczystą, czy też czarną.  

Kiedy lepiej wykorzystać folię czarną, a kiedy transparentną?

Folia bezbarwna, czyli przeźroczysta to materiał, który ma bardzo szerokie zastosowanie. Może ona być wykorzystywana w gastronomi oraz w gospodarstwie domowym do zabezpieczania żywności, w salonach kosmetycznych, fryzjerskich i wielu innych miejscach. Skutecznie zabezpiecza ona wszelkie przedmioty i powierzchnie przed wilgocią, zabrudzeniami i innymi czynnikami zewnętrznymi. Czarna folia stretch będzie z kolei dużo lepszym rozwiązaniem w celu zabezpieczenia różnego rodzaju towarów na czas transportu, magazynowania i innych tego typu czynności. Oprócz podstawowych właściwości ochronnych czarna folia stretch skutecznie ukryje to, co jest za jej pomocą zabezpieczone. Dzięki temu można zmniejszyć ryzyko np. kradzieży produktów lub uchronić zawartość paczki przed wzrokiem innych osób. 

folia

Czy działanie i właściwości folii stretch o różnych kolorach są takie same?

Folię stretch można zakupić zarówno w wersji przeźroczystej, jak i nieprzeźroczystej barwionej np. na czarno. Kolor folii oprócz wpływu na jej wygląd sprawia także, że możliwe jest ukrycie zawartości, która zostanie za jej pomocą zabezpieczona. Nie ma to jednak wpływu na inne właściwości tego typu folii. Oznacza to więc, że kolor folii wpływa wyłącznie na jej przeźroczystość, natomiast takie właściwości jak wytrzymałość, odporność na różnego rodzaju warunki zewnętrzne, czy zabrudzenia nie ma związku z kolorem folii. Z tego względu wybierając folię, którą posiada w sprzedaży dany producent folii stretch, należy traktować jej kolor jako osobną właściwość, która nie ma wpływu na inne cechy tego produktu.