Gdzie zastosowanie znajdują bramy automatyczne?

Obecnie, każdy z nas ceni sobie oryginalne i nowoczesne rozwiązana, które dopasowane są do naszych potrzeb oraz wymagań rynku i klientów. Wszelkie udogodnienia są najbardziej wymagane pod kątem urządzania domu. Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia naszej posesji, są bramy wjazdowe. Wielu z nas zna bramy otwierane i zamykane na kluczyk lub zawiasy. Istnieją również specjalne bramy, które całkowicie zakrywają naszą posesję.

Dzisiaj, możemy zamontować nowoczesną bramę wjazdową, która będzie otwierać się automatycznie. Taki rodzaj bramy jest odpowiedni dla wszystkich tych, którzy szczególnie cenią sobie wygodę i szybkość. Parkowanie na podwórku jeszcze nigdy nie było tak komfortowe.

Wiele jest miejsc, w których mogą znaleźć się bramy automatyczne. Najczęściej, są to domy jednorodzinne oraz budynki mieszkalne. Dość często, ten typ bram wykorzystuje się również na publicznych posesjach lub przy wjeździe do restauracji, szkoły czy do siedziby firmy. Wiele korporacji również wykorzystuje ten typ bram, by zapewnić komfort swoim pracownikom i klientom.

Bramy automatyczne są bardzo często wykorzystywane w przypadku terenów i posesji prywatnych.

Jak działa brama automatyczna?

Każda brama automatyczna wyposażona jest również w specjalne fotokomórki, lampę ostrzegawczą, wyłącznik przeciążeniowy oraz pokrywę zabezpieczającą. Wszystkie te elementy pełnią bardzo ważne funkcje. Najczęściej, do otwierania bramy, używamy bezprzewodowego pilota.

Zadaniem fotokomórki, jest zatrzymywanie się bramy i jej całkowite otwarcie, jeśli pojawi się przeszkoda. Lampa z klei miga w momencie, gdy brama jest otwierana i zamykana. Z kolei wyłącznik przeciążeniowy odpowiada za zatrzymanie się bramy oraz jej cofnięcie, gdy skrzydło napotka problem podczas otwierania.

Bardzo często, bramy automatyczne są wyposażone w gumowe listwy, które chronią przed powstaniem zarysowań auta. Pokrywa zabezpieczająca z kolei, chroni cały mechanizm przed działaniem pogody, kradzieżą czy uszkodzeniami mechanicznymi.

Zalety bram automatycznych

Działanie bram automatycznych jest bardzo proste i nowoczesne. Podjeżdżając pod dom, należy uruchomić fotokomórkę odpowiednim przyciskiem na pilocie bezprzewodowym. W tym momencie brama się otwiera, o czym świadczy migająca lampa. Bramę otwiera się na pełną szerokość – z racji tego, iż jest to brama przesuwna, jej użytkowanie zapewnia duży komfort i oszczędność miejsca na posesji.

Koszt zamontowania bramy automatycznej nie należy co prawda do niskich, jednak należy pamiętać o tym, że jest to nowoczesne i ulepszone rozwiązanie dla każdego z nas – warto szukać rozwiązań u specjalistów, w tym zakresie polecamy zapoznać się z ofertą firmy Grodex. Poza tym – bramy automatyczne cieszą się dużą popularnością już od pewnego czasu. Wciągu kilku lat, producenci stale podnoszą jakość i standard bram, przez co my jako klienci mamy większy wybór. Z racji tego, iż popularność bram automatycznych stale wzrasta, koszta montażu nie będą aż tak wysokie.

Jak wybrać bramę automatyczną

Dopasowanie odpowiedniej bramy automatycznej, powinno skupiać się na kilku czynnikach. Pierwszym z nich, jest ilość miejsca w naszym ogrodzie lub na danej posesji. Brama przesuwna musi mieć gdzie się schować, dlatego przed zakupem, istotne jest dokonanie pomiarów posesji i skontaktowanie się z zaufaną i cenioną firmą, która oferuje bramy.

Wygląd bramy można dostosować do naszych indywidualnych preferencji oraz do wyglądu naszego domu. Jeśli bramy automatyczne są wybierane do publicznego użytku, najbardziej trzeba skupić się na jej wymiarach. Dopasowanie długości i wielkości bramy jest kluczowe.