Oświetlenie elewacji budynków LED – jakie zastosować?

Oświetlenie LED znane jest z niesamowitego efektu podświetlenia. Za pomocą specjalnych żarówek nie musimy oświetlać pomieszczeń tylko od wewnątrz, ale i od zewnątrz. Wspaniałe i piękne podświetlanie budynków stosowane jest nie tylko przy zabytkach i różnych ważnych aspektów miejskich, ale także w domach prywatnych. Do czego może służyć oświetlenie zewnętrzne? Przede wszystkim służy efektom wizualnym, ale przede wszystkim naszemu bezpieczeństwu, warto więc przemyśleć tę kwestię.

Co daje nam oświetlenie zewnętrzne?

Za pomocą światła i inspirujących efektów wizualnych można pięknie namalować krajobraz miejski, który wieczorami zmienia się w magiczne miejsce. Dzięki specjalnie zainstalowanemu systemowi zarządzania oprawami oświetleniowymi LED można zmieniać ich moc, natężenie światła i wpływać na wygląd budynków od zewnątrz. Oświetlenie zabytków i ważnych miejsc w danej miejscowości w znacznym stopniu wpływa to na wizerunek miasta w opinii mieszkańców, turystów, jak i przedsiębiorców. Stworzenie takiego efektu nie jest jednak najprostsze.

oświetlenie zabytków praga

Projektowanie zewnętrznego oświetlenia miejskiego należy zacząć od odpowiedniego rozłożenia oświetlenia. Należy także ustalić temperaturę barwową oraz kąt świecenia lamp. Na szczęście mamy do dyspozycji ogromny rozwój technologii świetlnych, przede wszystkim sektora lamp LED, który spowodował, że jakość oraz dostępność nowoczesnych źródeł światła znacznie wzrosła.

Nie bez znaczenia jest także energooszczędność. Systemy LED mogą być używane także w domach prywatnych. Podświetlenie elewacji sprawi, że Twój dom bądź lokal będzie widoczny z daleka, szczególnie wieczorem bądź nocą.

Takie oświetlenie budynku spełnia nie tylko funkcję dekoracyjną, ale przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo domowników, ponieważ mało prawdopodobne jest, aby ktoś chciał włamać się do dobrze oświetlonego obiektu. Doskonale widać całą posesję, dzięki czemu wpływa to na duże zwiększenie naszego bezpieczeństwa. Ponadto ważne jest to, że gdy wyjeżdżamy, a nasz dom jest dobrze oświetlony, odstrasza to potencjalnego włamywacza, ponieważ wie, że będzie doskonale widoczny.

Oświetlenie elewacji świetnie sprawdzi się także na budynkach, na których umieszczone są banery reklamowe. Ma to też wpływ na wygląd naszego ogrodu, ponieważ możemy doświetlić poszczególne miejsca, co niesamowicie wpływa na klimat naszej posesji, co przydaje się podczas rodzinnych grillów, imprez, czy przyjęć.

Dlaczego warto wybrać Globus Lighting?

Aby nasze oświetlenie ledowe, było jak najlepiej wykonane, warto wybrać sprawdzonego i zaufanego producenta.3

Tworzone przez Globus Lighting oprawy architektoniczne z uwagi na częstą konieczność działania w trudnych warunkach atmosferycznych, są bardzo wytrzymałe, pełniąc w tym samym momencie funkcję reprezentacyjną oraz dekoracyjną. Ponadto przed wykonaniem, wykonuje się wysokiej jakości projekty oświetleniowe, za pomocą najnowocześniejszych programów komputerowych, które doskonale przygotowują do zrealizowania projektu.

oświetlenie elewacji budynków LED Budapeszt

Podsumowując, oświetlenie zabytków jest już swego rodzaju sztuką, która nada perłą architektury jeszcze więcej uroku. Zastosowanie oświetlenia LED w zabytkach, a także domach prywatnych jest decyzją korzystną finansowo, a także bezpieczną, ponieważ światło LED nie wydziela ciepła oraz promieniowania, tym samym nie powodując niszczenia naszej elewacji, a także zapewnia bezpieczeństwo w naszym domu, gdy wjeżdżamy na podjazd, boimy się włamania, czy wyjeżdżamy zostawiając oświetlony dom.

Musimy pamiętać, że żywotność oświetlenia LED jest nieporównywalnie dłuższa i bardziej energooszczędna niż zwykłe oświetlenie, jest to więc najbardziej innowacyjna metoda oświetleniowa. Oprócz tego ogromny wybór kolorów, kąta naświetlenia, czy też temperatury światła, sprawia, że dzięki projektantom możemy uzyskać najbardziej spektakularny efekt. Współczesne oświetlenie architektoniczne zewnętrzne to element budynku, który łączy w sobie zarówno architekturę, jak i rozrywkę. Rozrywkę dlatego, że nowoczesne iluminacje świetlne ożywiają budynki, a architekturę, ponieważ podkreślają bryłę budynków, przy pomocy intensywnych efektów świetlnych.

Reply