Pompy centralnego smarowania marki Lincoln — najwyższa jakość

Firma Lincoln jest przodującym producentem na rynku produktów do centralnego smarowania. Jest to niekwestionowany lider techniki smarowania na świecie, a także najdłużej działająca firma z tej dziedziny, ponieważ istnieje już od ponad stu lat. Jakie produkty ma firma Lincoln w swojej ofercie i co może zapewnić swoim klientom?

Historia firmy Lincoln

Rynek producentów układów centralnego smarowania jest rozbudowany i obfituje w firmy specjalizujące się zarówno w tworzeniu całych układów smarowania, jak i elementów potrzebnych do ich stworzenia. Jednak pionierem w tej dziedzinie jest najdłużej działająca na rynku firma, czyli Lincoln.

Stare smarowanie

W latach 1915-1934 marka Lincoln wyprodukowała pierwsze na świecie pompy do układów centralnego smarowania, a w latach 70-tych wdrożyła pierwszy na świecie układ centralnego smarowania pojazdu. Obecnie Lincoln GmbH & Co. KG jest świetnie rozwijającą się firmą z siedzibami w Walldorfie i St. Louis. Jest jednocześnie największą i najnowocześniejszą firmą na świecie w tej dziedzinie oraz wchodzi w skład potentata w tej dziedzinie, czyli grupy SKF.

Firma SKF założona w 1907 r. jest globalnym dostawcą technologii w ponad 40 różnych branżach przemysłu. SKF jest między innymi producentem łożysk i ich zespołów, uszczelnień, mechatroniki, usług i systemów smarowania. Jest też właścicielem takich marek z dziedziny układów centralnego smarowania jak Lincoln, Działa z powodzeniem już w ponad 130 krajach.

 

Dlaczego odpowiednie środki smarne są tak ważne?

Większość przedwczesnych awarii maszyn i łożysk ma swoje podłoże w nieodpowiednim zadbaniu o środki smarne. Korzystając z właściwych rozwiązań z zakresu smarowania, możemy stworzyć nowe możliwości, zwiększając czas sprawności urządzeń i zdolności produkcyjne. Oprócz zmniejszenia liczby przedwczesnych awarii i przestojów maszyn właściwe smarowanie może zwiększyć sprawność energetyczną. Produkty firmy Lincoln z zakresu smarowania obejmują zarówno wyspecjalizowane środki smarne, jak i systemy smarowania wykorzystujące najnowsze technologie. Smarowania wykorzystują doświadczenia w dziedzinie łożysk. Jeśli nie zadbamy o odpowiednie konserwowanie maszyn, możemy być pewni, że maszyna będzie funkcjonować dużo krócej, niż mogłaby, jeżeli zadbalibyśmy o nią odpowiednio.

Nasmarowane łożysko

Dobrej jakości systemy smarne powodują, że możemy cieszyć się z pracy maszyny na wysokim poziomie i przez długi czas. Jest to bardzo duża oszczędność, ponieważ nie musimy wymieniać wadliwych części, a także kupować nowych maszyn. Systemy smarowania SKF do zastosowań przemysłowych doprowadzają odpowiednie ilości środków smarnych we właściwych odstępach czasu, co minimalizuje tarcie i zużycie oraz optymalizuje trwałość eksploatacyjną łożysk i maszyn.

Smarowanie maszyn to znaczne ograniczenie ponoszonych kosztów napraw i części zamiennych, podnosi niezawodności maszyn, zmniejszenia liczby przestojów i strat w produkcji, oraz zwiększenia się poziomu bezpieczeństwa pracowników.

Podsumowanie

Logo LINCOLN

źródło: www.prooil.pl

Firma Lincoln jest liderem na rynku produktów do smarowania układu centralnego różnego rodzaju maszyn wykorzystywanych w rolnictwie, produkcji, maszyn o dużej i małej wielkości. Dzięki temu zmniejszają się koszty utrzymania maszyn, a także minimalizowane jest ryzyko ewentualnych awarii i przymusu wymiany maszyn. Dzięki temu można uniknąć przestoju w produkcji, zoptymalizować pracę zatrudnionej ekipy, a także uzyskać ogromne oszczędności w firmie.

Korzystając z producentów najlepszych smarów do maszyn, mamy pewność, że w odpowiedni sposób zadbamy o zasoby naszej firmy i narzędzia, którymi na co dzień się posługujemy. Produkty marki Lincoln są gwarantem najwyższej jakości związanej z konserwacją maszyn produkcyjnych.

 

Reply