Wypożyczanie maszyn budowlanych

Wielu inwestorów, jak również i osób prywatnych korzysta z usług firm, trudniących się wynajmem sprzętu budowlanego.

Pierwsze wypożyczalnie na Starym Kontynencie powstały na początku lat 50 ubiegłego stulecia w Finlandii. Pomysł ten znalazł wielu sympatyków i z upływem czasu powstawały kolejne tego typu firmy. Pozwalały one obniżać koszty inwestycji, jednocześnie generując swoje zyski na wysokim poziomie. Do najbardziej popularnych narzędzi i sprzętów specjalistycznych należą bez wątpienia:młoty udarowe, szlifierki kątowe, wiertarki,wibratory,pompy głębinowe, rusztowania, zgrzewarki,zagęszczarki, betoniarki,spychacze, koparki i walce.

Jak już wcześniej wspomniałem firmy decydują się na wypożyczanie sprzętu budowlanego,przede wszystkim ze względu na obniżenie kosztów inwestycyjnych projektów. Dotyczy to zarówno małych, średnich, jak i większych przedsiębiorstw. Proces ten pozwala na oszczędzenie nawet do kilkuset tysięcy złotych w skali całego przedsięwzięcia, co jest niezwykle istotną sprawą dla inwestorów. Wynajem sprzętu naliczany jest bowiem tylko za dni robocze. Niedziele i święta są zwolnione z opłat, a im dłuższy jest czas wynajęcia sprzętu, tym koszty w skali doby spadają. Większość firm umożliwia negocjację cen sprzętów, a dla stałych klientów przyznawane są rabaty i bonusy.

Należy także wspomnieć o innych korzyściach finansowych, dotyczących takiego najmu. Oprócz braku kosztów zakupu, eliminowany jest problem zbycia urządzenia, co pozwala oszczędzić nie tylko pieniądze, ale także czas. Ponadto firma taka nie musi utrzymywać sprzętu jako kapitału trwałego, co wiąże się z oszczędnościami (przechowywanie, ochrona,naprawy). W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów ze sprzętem, pozwala to na ustalenie osobistej odpowiedzialności, której nie ponosi firma, wykonująca zlecenie. Wszelkie problemy organizacyjne, związane z licencjami, rejestracją, przetargami, a także czynnościami biurowymi, takimi jak dokumentacje i fakturowanie sprzętu również znikają.

Podsumowując, wypożyczanie sprzętu od sprawdzonych i solidnych firm, niesie za sobą same korzyści, zarówno dla inwestorów jak i wykonawców zleceń budowlanych.

Zapraszamy do zapoznania się z firmą ALTRI – specjalizująca się w sprzedażny i wynajmowaniu maszyn budowlanych.