Co remontujemy najczęściej?

Najczęściej remontowanymi częściami wielu lokali są podłogi i ściany. Różne są bowiem przypadki, w których należy dokonać remontów. Lokal ponadto często remontuje się w celu ulepszenia go. Jest to tak zwana rewitalizacja, która sprawia, że możemy pozyskać większą liczbę potencjalnych klientów. Remonty dotyczą w zdecydowanej większości podłóg, ścian, witryn i pomieszczeń sanitarnych. Często jednak możemy się spotkać z przypadkami całkowitego remontu lokalu. Zdarza się to przy zmianie właściciela lub w przypadku przebranżowienia.

Jakie są przyczyny remontów?

Przyczyny remontów są bardzo zróżnicowane. Często jesteśmy zmuszeni do przeprowadzenia gruntownego remontu z powodu wilgoci, zalania, wypadku w lokalu czy z innych podobnych powodów. Na remont musimy zdecydować się także nierzadko w przypadku włamania i różnych tragedii takich jak na przykład pożar. Przy problemie wilgoci nasze ściany i podłogi może zacząć pokrywać grzyb, co z kolei zwróci uwagę sanepidu.

Na remont musimy zdecydować się także nierzadko w przypadku włamania i różnych tragedii takich jak na przykład pożar. Przy problemie wilgoci nasze ściany i podłogi może zacząć pokrywać grzyb, co z kolei zwróci uwagę sanepidu.

Ze względu na bezpieczeństwo klientów oraz nasze, w takim momencie musimy przeprowadzić porządny remont. Tak samo musimy zachować się w przypadku zalania lokalu. Pożar, dewastacja czy inne przykre sytuacje również mogą nas spotkać, więc tak naprawdę musimy być odpowiednio przygotowani na wszystko.

przeprowadzenie remontu

Zadania, jakie trzeba wykonać (malowanie ścian, stawianie regipsów)

Jeżeli chodzi o najczęstszy powód remontów, czyli rewitalizację – należy wykonać wszystkie podstawowe czynności. Wymiana okien i szyb w witrynach, odnowienie ścian, malowanie ścian, testy wszystkich nowych sprzętów i ich instalacja, wymiana paneli/kafelków. Jest to w pierwszej kolejności, zaraz po tym bowiem należy także poświęcić sporo czasu na montaż wszystkich mebli. Składanie i skręcanie nowych mebli nie należy do najprostszych zadań, a gdy nasz lokal nie należy do najmniejszych, mamy niełatwe zadanie. Później musimy wszystkie meble i sprzęty rozmieścić w ustalone miejsca. na końcu natomiast zajmujemy się wykończeniami prac.

Kogo wynająć do tych zadań?

Do remontu i rewitalizacji lokalu najlepiej jest zatrudnić fachowców. Ludzie zajmujący się remontami zawodowo na pewno będą wiedzieli jak się tym zająć porządnie i szybko. Istnieje wiele firm oferujących usługi remontowe, więc wystarczy jedynie skontaktować się z jedną z nich. My także możemy brać udział w pracach remontowych, nawet jeśli mielibyśmy je tylko nadzorować. Wszystkie czynności związane z remontem muszą zostać wykonane w prawidłowy sposób, w odpowiedniej kolejności.

Czy można po kosztach zająć się tym samemu?

Bywają takie sytuacje, że wolimy sami zająć się remontem z różnych powodów. Jeżeli znamy się na remontowaniu lokali użytkowych, albo jest to remont przeprowadzany na małą skalę, możemy jak najbardziej zająć się  tym sami. Jeżeli natomiast nasz lokal wymaga solidnego remontu i wymienienia wielu różnych sprzętów i mebli, warto jest skorzystać z pomocy fachowców.