Ścieżka ogrodowa z kostki brukowej

Wykonanie ścieżki ogrodowej za pomocą odpowiedniego ułożenia kostki brukowej jest świetnym rozwiązaniem. Efekt bowiem będzie funkcjonalny oraz będzie on stanowił ozdobę dla naszej posesji. Ścieżki ogrodowe, które wykonywane są z kostki brukowej mogą być ozdobą ogrodu. Jeżeli decydujemy się na ścieżkę ogrodową z tego materiału budowlanego, możemy być pewni, że jest to dobry wybór. Dodatkowo, gdy wybierzemy konkretny wzór, w jakim ma być ułożona nasza ścieżka musimy jedynie zwrócić uwagę na to, czy kolorystyka kostek brukowych będzie pasować do koloru i stylu naszego domu.

Gdzie kupić materiały?

Materiały do budowy ścieżki ogrodowej możemy zakupić w dobrym sklepie budowlanym lub przez Internet. Przed zakupem jednak musimy koniecznie dokonać wszystkich potrzebnych wymiarów. Od tego bowiem zależy ilość zakupionych przez nas kostek brukowych. Musimy także wybrać odpowiedni wzór i kształt naszej ścieżki ogrodowej. Będzie nam wtedy łatwiej zrobić listę zakupów. Zależy także jak będziemy przygotowywać podłoże, na które planujemy położyć kostkę brukową. Warto także zasięgnąć porady u specjalisty. Fachowiec, który swój zawód wykonuje od wielu lat, będzie nam mógł podpowiedzieć wiele ciekawych oraz przydatnych rzeczy.

Pospolita kostka brukowa

Jaki wzór będzie dla nas odpowiedni?

Jeżeli nasz dom wybudowany jest w stylu starodawnym, jest pomalowany na kolor bladobłękitny i dodatkowo posiada listwy z ciemnego drewna, zapewne długo będziemy zastanawiać się nad wyborem odpowiednich kolorów kostki. Ważny jest także wzór, choć nie wszyscy korzystają z tej opcji. Najważniejsze jest to, by całość współgrała ze sobą. Istnieje wiele gotowych już wzorów i, dla przykładu obok owych ścieżek ogrodowych znajdują się zdjęcia domów, do których owy rodzaj, wzór i kolor ścieżki mógłby pasować. Wiele jednak zależy od naszego gustu. Ważne jest także to, by nie spieszyć się z wyborem, ponieważ warto jest czasami zastanowić się dłużej nad wyborem.

Jakie kolory kostki brukowej wybrać?

“Najłatwiejszego wyboru można dokonać w momencie, gdy nasz dom jest biały, nie ma żadnych wstawek i jest on wybudowany w stylu prostym. Ścieżka ogrodowa może zostać wtedy podkreślona, jeżeli zdecydujemy się na niecodzienny kolor kostki brukowej lub jeśli ułożymy ją w nadzwyczajny wzór. Kolory kostki brukowej mogą być wielorakie, musimy jednak zwrócić uwagę na to, w jakim stylu stworzony jest nasz ogród. Jeżeli jest on nowoczesny, świetnie sprawdzi się ścieżka z prostokątnych pasów o dowolnym kolorze. Ostateczny wybór należy do nas, jednak warto posiąść nieco wiedzy na temat architektury ogrodów.” – tak na pytanie odpowiedział Tomasz Nawrot, pracownik firmy Libet, która zajmuje się produkcją m.in. kostki brukowej do ogrodów.

Kto ewentualnie może nam w tym pomóc?

Zawsze możemy liczyć na pomoc fachowca, który wykonuje ów zawód od lat. Osoba, która świetnie zna się na układaniu i projektowaniu ścieżek ogrodowych, będzie najlepszym doradcą. Dodatkowo, jeżeli my sami nie znamy się na tym, możemy zatrudnić specjalistów od układania ścieżek ogrodowych.